Właściwości jadu pszczelego – Cosmopolitan.pl

Date:

maska Bee Pure i Qltowy kosmetyk

Oto jak pisze o jadzie pszczelim portal Cosmopolitan.pl :

Prawie jak botoks!

Aplikacja na skórę niewielkiej ilości jadu pszczelego symuluje rzeczywiste użądlenie pszczoły i drażniące działanie jednej z głównych toksyn jadu – melityny. Stymuluje to organizm do dostarczenia w zainfekowane miejsce większej ilości krwi i zwiększenia produkcji protein: kolagenu i elastyny. Kolagen wzmacnia skórę, a elastyna działa ujędrniająco i odmładzająco.

Efekt działania jadu w kosmetykach uzależniony jest od indywidualnej reakcji organizmu: u osób o słabszej reakcji na jad efekty mogą być mniej widoczne, u uczulonych, działanie może być zbyt drażniące. Przed pierwszym użyciem zalecane jest przeprowadzenie testu: nałożenie niewielkiej ilości produktu na wewnętrzną część przedramienia i odczekanie ok 20 minut, aby stwierdzić, czy nie pojawia się zaczerwienienie. Badania wykazują że od 0,5% – 2,0 %  populacji ludzi może być uczulona na jad pszczeli.

JAK JEST OTRZYMYWANY JAD PSZCZELI?

Jad pszczeli jest otrzymywany w sposób bezpieczny dla pszczół. Poprzez mikrowstrząsy elektryczne pobudza się pszczoły do produkcji jadu, który spływa po szklanej płycie, a następnie jest zbierany, oczyszczany i przechowywany w postaci białego proszku. Pszczoły nie tracą żądła więc nie giną.

MIÓD MANUKA

Miód Manuka wyróżnia się na tle innych miodów z uwagi na niezwykle wysoki poziom aktywności antybakteryjnej, który wykazano podczas testów laboratoryjnych. To, co wyjątkowe w miodzie Manuka, to właśnie obecność substancji aktywnych – UMF – Unique Manuka Factor –Unikalnego Czynnika Manuka, wywierającego korzystny wpływ na samopoczucie i ogólny stan zdrowia człowieka, a także pomagającego zwalczyć objawy wielu chorób i dolegliwości. Stosowany w kosmetykach Bee Pure faktor 20+ nie informuje o tym, że jest to kosmetyk dla osób w wieku 20+ – jak mylnie niektórzy sądzą – lecz stanowi jeden z najwyższych wskaźników czynnika UMF, jaki jest używany w kosmetyce i dermatologii. Dzięki miodowi Manuka UMF 20+ kosmetyki te dostarczają właściwości przeciwzapalnych, pomagają zmniejszyć ewentualne zaczerwienienia, mogące się pojawić przy użyciu jadu pszczelego (co jest normalne, gdyż pokazuje, iż jad pszczeli działa), a antybakteryjne właściwości łagodzą zakażenia skóry, jeśli takowe występują.

KOSMETYKI Z JADEM PSZCZELIM I MIODEM MANUKA

Oferta firmy BeeYes jest innowatorska na rynku polskim i dobrze dopasowana do pojawiających się potrzeb klientów. Kosmetyki Bee Pure są naturalne i wykorzystują unikalną kombinację jadu pszczelego i nowozelandzkiego miodu Manuka UMF 20+.

– Krem pod oczy Bee Pure z miodem Manuka uwielbiam, bo likwiduje efekty nieprzespanych nocy… Zastępuje zabieg pod oczy. Niweluje cienie i opuchliznę pod oczami oraz wygładza zmarszczki. Poczujesz się jak po liftingu – mówi Anna Orłowska.
Kosmetyki Bee Pure są naturalne i wykorzystują unikalną kombinację jadu pszczelego i nowozelandzkiego miodu Manuka UMF 20+ . jad pszczeli, zawarty w kosmetykach Bee Pure: kremie pod oczy, maseczce, czy serum do twarzy, nazywany jest „naturalnym botoksem”, ponieważ przynosi natychmiastowy, widoczny efekt redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry, zawiera wiele peptydów i enzymów, które wnikając w skórę, wspomagają efekty przeciwzmarszczkowe. Ponadto serum Bee Pure Bee Venom Serum jest wzbogacone 24-karatowym złotem, co czyni go produktem ekskluzywnym. Kosmetyki Bee Pure stanowią alternatywę do botoksu i są polecane wszystkim, którzy dbają o swój wygląd i chcą skorygować niedoskonałości pojawiające się z wiekiem.

-Moje ostatnie odkrycie to maseczka do twarzy na jadzie pszczelim Bee Venom Face Mask Bee Pure 259 zł, od BeeYes.pl, której bazą jest miód Manuka z Nowej Zelandii. Jest reklamowana jako alternatywa do botoksu – to dość odważne, ale rzeczywiście coś w tym jest… Jad pszczeli wywołuje bowiem mikroobrzęki, z którymi skóra wydaje się bardziej napięta,jędrna – dodaje Anna Orłowska.

Więcej tutaj: http://bit.ly/2eSqQrW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.