Właściwości szamponu organicznego i jego zastosowanie

Date:

szampony organiczne Propolia

O tym czym jest szampon organiczny i czym różni się od tych drogeryjnych pisaliśmy już szerzej w innym artykule dostępnym tutaj. Tym razem idziemy o krok dalej i chcemy Wam pokazać dokładnie jakie ma właściwości i zastosowanie. Jeżeli więc zastanawiacie się, czy kupić szampon organiczny zapraszamy do lektury. 

Właściwości szamponu organicznego

Szampon organiczny to taki szampon który w swoim składzie posiada tylko naturalne składniki nie znajdziemy w nim żadnych parabenów, barwników czy substancji sztucznych , takich jak silikon. Jest kosmetykiem produkowanym na bazie substancji roślinnych i minerałów. Cały proces wytwarzania  poddawany jest restrykcyjnym badaniom, by stwierdzić czy dany szampon organiczny może być przeznaczony do użytku codziennego. Kosmetyki, które  posiadają dobry skład i nie zawierają silnych detergentów takich jak  SLS czy SLES czy GMO otrzymują certyfikat.

Certyfikaty  stanowią potwierdzenie „czystości” ekologicznej kosmetyku. Kiedy kupujemy np. szampon organiczny, zawierający logo organizacji certyfikującej mamy pewność, że dany wyrób powstał zgodnie z zasadami  sprawiedliwego handlu i zrównoważonego rozwoju. Wybierając kosmetyk z certyfikatem wiemy, że podjęliśmy dobrą decyzję, mamy także świadomość co do jego składu, który zawiera tylko naturalne  kompozycje zapachowe.

Wybierając szampony czy inne kosmetyki najczęściej kierujemy się ich ceną, nie spoglądając na skład, który jest kluczowym w kwestii jakości.

Tańsze kosmetyki nie dadzą nam takich efektów jak te pochodzące z „wyższej półki”. Warto wydać więcej pieniędzy na produkty organiczne, co do których mamy zaufanie, a  co za tym idzie pewność. Szampon organiczny zdecydowanie jest jednym z nich.

Zastosowanie szamponu organicznego

Szampony organiczne ze względu na swój naturalny skład nie mają właściwości uczulających, są więc idealne dla osób ze skłonnością do alergii, posiadających wrażliwą skórę. Są zdecydowanie  lepszym rozwiązaniem dla naszych włosów niż popularne kosmetyki, po które zazwyczaj sięgamy w drogeriach, kierując się ładnym opakowaniem, zapachem czy atrakcyjna ceną. Jak działa szampon organiczny?

Dlaczego szampon organiczny się nie pieni?

Przy pierwszym zastosowaniu  szamponu organicznego może zaskoczyć  nas ich nietypowy zapach oraz słabe pienienie, ma się także wrażenie, że nasze włosy puszą się, jednak mimo wszystko warto zdecydować się na kosmetyk pochodzenia organicznego, dlaczego?

Czy warto kupić szampon organiczny?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że bogaty skład naturalnych substancji znajdujących się w szamponach organicznych zapewnia włosom odżywienie, witalność i blask, stają się one sprężyste, elastyczne i lśniące. Mniejsza ilość chemii w naszym szamponie w znaczący sposób wpływa nie tylko na kondycję naszych włosów, a także skórę głowy, gdyż nie jest ona narażona na  podrażnienia, swędzenie czy łuszczenie. Zdrowsze włosy rzadziej tez wypadają i są przez to bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

W ofercie naszego sklepu znajda Państwo min wspaniały szampon organiczny z miodem i włóknami bambusa – propolia, który posiada certyfikaty jakości: Eccocert i BIO . Ponadto we Francji przyznano mu tytuł: Najlepszego produktu bio 2015r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.