Co to jest szampon organiczny?

Date:

Szampon Propolia - Honey Gentle Shampoo BIO

W okresie jesienno zimowym, a także wczesną wiosną nasze włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji. Narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Nic więc dziwnego, że wyglądają one na suche i zmęczone, więc poszukujemy produktów, które je wzmocnią i odżywią. Dodatkowo modny ostatnio trend, by stosować wyłącznie produkty ekologiczne sprawia, że szampony organiczne cieszą się coraz większą popularnością. Co to jest szampon organiczny, jakie ma właściwości i zastosowanie?

Czym jest szampon organiczny?

Często pierwsze wrażenie po zastosowaniu szamponu organicznego nie jest zachwycające. Może to sprawić, że po pierwszym ich użyciu odstawimy go na półkę i nie użyjemy ponownie. Szampon organiczny nie pieni się, a włosy po umyciu są trudne do rozczesania. Dlaczego? Zwykłe szampony mają w swoim składzie wiele substancji chemicznych, dających złudne wrażenie wysokiej jakości. Doświadczamy przyjemnego zapachu i intensywnego pienienia w czasie mycia, włosy łatwo się rozczesują i wydają się być gładsze i bardziej miękkie. W rzeczywistości włosy oblepiane są silikonami, parabenami, SLES i SLS, co po pewnym czasie obciąża je i daje efekt przylegania do głowy. Substancje chemiczne nagromadzone na włosach tworzą otoczkę, która impregnuje włosy i nie dopuszcza do nich żadnych substancji odżywczych.

Przy produkcji szamponów organicznych stosowane są bardzo restrykcyjne zasady, tak aby nie uczulały i nie powodowały podrażnień skóry głowy.

Wymieniam szampon na szampon organiczny i co dalej?

Włosy, które od lat są myte zwykłymi szamponami, są tak zaimpregnowane chemią, że potrzebują co najmniej kilku myć szamponem organicznym, aby pozbyć się tej chemicznej otoczki. Jest to tzw faza adaptacji. Dopiero po tej fazie oczyszczenia, włosy nabierają zdolności przyswajania składników organicznych i wtedy widoczne stają się prawdziwe efekty używania szamponu organicznego najlepiej w połączeniu z organiczną maską do włosów.

Dlaczego warto stosować organiczne szampony?

Organiczne szampony nie obciążają włosów substancjami chemicznymi. Z czasem nadają im zaś witalności i blasku, przez co stają się one bardziej elastyczne. Dodatkowo odbudowują strukturę włosów, oraz chronią je przed puszeniem i rozdwajaniem końcówek. Szampony organiczne z uwagi na naturalny skład mają również krótszy termin przechowywania, lecz jego efekty po kilkukrotnym użyciu będą wyraźnie zauważalne. Jeżeli chcemy nadać włosom blask oraz sprawić, by były zdrowsze zamieńmy stary szampon na szampon organiczny już dziś.

Szampony organiczne z oferty BeeYes

W ofercie BeeYes znajdują się organiczne kosmetyki do pielęgnacji włosów Propolia, zawierające organiczną maska do włosów, organiczny leczniczy szampon propolisowy oraz organiczny delikatny szampon, wyróżniony we Francji nagrodą Najlepszy Produkt Bio 2015 i wybrany przez Joannę Krupę wśród prestiżowych marek do pudełeczka Inspired by Joanna Krupa.

One thought on “Co to jest szampon organiczny?

  1. […] i czym różni się od tych drogeryjnych pisaliśmy już szerzej w innym artykule dostępnym tutaj. Tym razem idziemy o krok dalej i chcemy Wam pokazać dokładnie jakie ma właściwości i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.