Propolis dla dzieci

Date:

BeeYes suplementy diety
Oto jak portal onet.pl przedstawia zastosowanie propolisu dla dzieci:
Propolis dla dzieci to doskonały, w stu procentach naturalny produkt podnoszący odporność oraz wspierający organizm w walce z różnorodnymi infekcjami. Ten pochodzący z pszczelej produkcji preparat uznawany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Warto więc mieć go w swojej domowej apteczce. Sprawdź jak dawkować propolis u dzieci i czy można go podawać dzieciom uczulonym na inne produkty pszczele.

Propolis nazywany również kitem pszczelim lub dzikim miodem, podobnie jak inne produkty pszczele, ma działanie bakteriobójcze. Propolis powstaje z mieszaniny naturalnych, żywicznych i smolistych gum oraz balsamicznych i woskowych wydzielin młodych pączków drzew, krzewów i roślin zielonych. Dodatkowo mieszanina ta wzbogacana jest pyłkiem i enzymami pochodzącymi z gruczołów śliniankowych pszczół. Propolis jest niezwykle aromatyczny i lepki. Pszczołom propolis służy głównie jako materiał zlepiający powstałe w ulu pęknięcia i otwory.

To absolutny apteczny must have, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy zdecydowanie częściej i łatwiej łapiemy infekcje. Problem ten dotyka w dużej mierze dzieci. Skuteczność propolisu w leczeniu kaszlu  i przeziębień dowiodły badania. Ich wyniki były tak dobre, że w Wielkiej Brytanii zalecono lekarzom, aby pacjentom z kaszlem i przeziębieniem w pierwszej kolejności przepisywali propolis, a także miód, a jeśli te nie pomogą, sięgać po leki dostępne w aptekach, w tym antybiotyki.

Przeziębienia u dzieci występują nawet trzy razy częściej niż u osób dorosłych. Infekcje te wywoływane są ponad 200 wirusami, a także bakteriami. Częste leczenie ich antybiotykami ma negatywny wpływ na kondycję organizmu. Ponadto, zbyt częste podawanie antybiotyków powoduje uodparnianie się na nie, a to znaczy, że w pewnym momencie organizm może przestać reagować na podawane antybiotyki. Właśnie dlatego coraz większy nacisk kładzie się na leczenie dzieci jak i dorosłych naturalnymi metodami i dopiero kiedy te zawodzą, sięganie po farmaceutyki.

Świetnym rozwiązaniem jest leczenie miodem i propolisem, który w początkowej fazie infekcji, zwykle sprawdza się doskonale. Standardowo, propolis występuje w postaci nalewki, która powstaje na bazie spirytusu. Dlatego coraz częściej podnoszone są dyskusje na temat tego, czy propolis powinien być podawany dzieciom. Propolis w formie nalewki zwykle jest odradzany przez lekarzy w kuracjach dla dzieci, ale na szczęście można go dostać również w zupełnie innych postaciach np. lizaków, cukierków, gum do żucia, syropu czy tabletek.

W BeeYes.pl propolis dostępny jest w pastylkach do ssania z eukaliptusem, w tabletkach z acerolą lub w kapsułkach – każda forma może być jak najbardziej dawkowana dzieciom :
Pełny tekst z onet.pl   TUTAJ
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.