Miód

[:pl]

Miód (Mel).

Miód to najbardziej znany produkt pszczeli – wytwarzany przez pszczoły jako zapas pożywienia na okres jesienno-zimowy. Powstaje z przetworzonego nektaru kwiatowego roślin miododajnych (miody kwiatowe) i niektórych wydzielin występujących na liściach drzew iglastych (miody spadziowe). Cenny produkt spożywczy o wielu zaletach: wzmacniający-wysokoenergetyczny, odtruwający, obniżający ciśnienie krwi, stymuluje produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny, antybakteryjny, przeciwzapalny, odnawiający, oczyszczający, poprawiający samopoczucie. Głównym składnikiem miodu są węglowodany (fruktoza i glukoza) oraz kilkaset związków: pierwiastków, białek, składników mineralnych, enzymów i witamin, zwłaszcza z grupy B.

Miód w kosmetyce:

Oprócz cennych właściwości spożywczych, miód jest z powodzeniem stosowany w kosmetyce. Pomaga w nawilżeniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry a przy tym ma działanie antybiotyczne, hamuje rozwój bakterii, grzybów, wirusów i pierwotniaków. Używany bezpośrednio oraz jako składnik wyrobów kosmetycznych.

Zastrzeżenie: Zawarte treści dotyczące składników mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest intencją autora doradzanie w sprawie opieki zdrowotnej. W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

[:]

[:pl]Powiązane produkty: