KOSMETYKI Z PODKARPACIA

Date:

A tymczasem w biznesowej prasie BIZNESiSTYL w artykule ” Kosmetyki z Podkarpacia ” o BeeYes.pl:

Powszechny stereotyp mówi, że na rynku kosmetycznym dominują marki z największych ośrodków w Polsce. O tym, że tak wcale być nie musi, przekonują przykłady kilku producentów z Podkarpacia, którzy z powodzeniem ten rynek zdobywają. W ich przypadku najważniejszy był dobry pomysł na biznes, czyli zauważenie potrzeby nie zaspokajanej dotąd przez rynek i wykorzystanie surowców będących „sekretami natury”. Te kosmetyki nierzadko mają nie tylko walory pielęgnacyjne, ale i lecznicze. Może więc warto nie szukać daleko tego, co mamy blisko?

BeeYes: moc jadu pszczelego

Oferta firmy BeeYes obejmuje kosmetyki na jadzie pszczelim i miodzie Manuka UMF20+ firmy Bee Pure z Nowej Zelandii. – Jesteśmy importerem firmy Bee Pure na Polskę i Unię Europejską – podkreśla właścicielka Jolanta Jędruch.

Firma działa zaledwie od lutego br. w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim i już osiągnęła wymierne sukcesy: zwycięstwo w StartUp Mixer i nominację do StartUp’u Roku 2014, a tym samym nominację do statuetki Polski Przedsiębiorczej. Została także nominowana – spośród 400 przedsiębiorców z całej Polski – do dziesiątki finalistów projektu Kanwa Przedsiębiorczych.

Jolanta Jędruch mieszka w Przemyślu. Powtarza, że pomysł na biznes zrodził się przez przypadek. – To zasługa mojej teściowej – śmieje się pani Jolanta. – Kiedyś poprosiła mnie, bym jej kupiła w Internecie maść propolisową. Zaczęłam wgłębiać się tematykę apiterapii, czyli terapii z zastosowaniem produktów pszczelich, czytać blogi anglojęzyczne, no i tak to się zaczęło.
Jad pszczeli, zawarty w kosmetykach Bee Pure: kremie pod oczy, maseczce czy serum do twarzy, nazywany jest „naturalnym botoksem”, ponieważ przynosi natychmiastowy, widoczny efekt redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry, zawiera wiele peptydów i enzymów, które – wnikając w skórę – wspomagają efekty przeciwzmarszczkowe. Ponadto serum Bee Pure Bee Venom Serum jest wzbogacone 24-karatowym złotem, co czyni go produktem ekskluzywnym. Kosmetyki Bee Pure stanowią alternatywę dla botoksu i są polecane wszystkim, którzy dbają o swój wygląd i chcą skorygować niedoskonałości pojawiające się z wiekiem.

Kosmetyki Bee Pure są naturalne i wykorzystują unikalną kombinację jadu pszczelego i nowozelandzkiego miodu Manuka UMF 20+. – Lata badań i doświadczeń najlepszych specjalistów z Nowej Zelandii zaowocowały stworzeniem linii Bee Venom o bardzo bogatym i naturalnym składzie – mówi Jolanta Jędruch. – Wszystkie składniki są tak dobrane, aby uzyskać najlepszą jakość i skuteczność. Zastosowany jad pszczeli, w maksymalnej dopuszczalnej dawce powoduje mikroobrzęki, które natychmiast wygładzają skórę, a stymulacja produkcji kolagenu i elastyny utrzymuje długotrwały efekt odmłodzenia i odbudowy. Miód Manuka o najwyższym faktorze UMF 20+ łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry.

Produkty BeeYes są dostępne w firmowym sklepie internetowym, w niektórych salonach kosmetycznych i beauty, działa przedstawiciel firmy w terenie i sklep stacjonarny w Krakowie. Pierwsze partie produktów pojechały już na Węgry, prowadzone są rozmowy na temat ich eksportu do Francji, Belgii i Włoch.

W przyszłości BeeYes planuje rozszerzyć swoją ofertę o mleczko pszczele, pierzgę, propolis. Wymienione produkty pszczele mają bardzo bogate właściwości zdrowotne, antybakteryjne i odżywcze, które mają zastosowanie zarówno w kosmetologii, produktach leczniczych, jak i suplementach diety. – Zależy nam na tym, by były to polskie produkty, zwłaszcza z Podkarpacia, gdzie jest tyle pasiek i pszczelarzy – podkreśla Jolanta Jędruch.

Zapraszamy do lektury całego artykułu na BIZNESiSTYL.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.