Jaki szampon organiczny?

Date:

szampon organiczny Propolia

Jaki szampon organiczny wybrać?

Podpowiadamy jaki szampon organiczny wybrać do właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Szampon organiczny i odżywki do włosów od BeeYes ze względu na swój naturalny skład nie uczulają. Są idealne dla osób ze skłonnością do alergii, posiadających wrażliwą skórę głowy. Są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla naszych włosów niż popularne kosmetyki, po które zazwyczaj sięgamy w drogeriach, kierując się ładnym opakowaniem, zapachem czy niższą ceną.

Jak działa szampon organiczny?

Przy pierwszym zastosowaniu szampon organiczny może zaskoczyć nas nietypowym zapachem oraz słabym stopniem spienienia.  Ma się także wrażenie, że nasze włosy puszą się. Jest to jednak chwilowe. Z czasem bogaty skład naturalnych substancji znajdujących się w szamponach i odżywkach organicznych zapewnią włosom odżywienie, witalność i blask. Włosy staną się one sprężyste, elastyczne i lśniące. Mniejsza ilość chemii w organicznym szamponie w znaczący sposób wpływa nie tylko na kondycję naszych włosów, a także skórę głowy. Nie jest ona narażona na podrażnienia, swędzenie czy łuszczenie. Zdrowsze włosy rzadziej też wypadają i są przez to bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Szampony i odżywki od BeeYes w swoim składzie posiadają tylko naturalne składniki. Nie znajdziemy w nim żadnych parabenów, barwników czy substancji sztucznych , takich jak silikon. Kosmetyki te nie zawierają silnych detergentów takich jak SLS czy SLES czy GMO. Certyfikaty stanowią potwierdzenie „czystości” ekologicznej kosmetyku. Kiedy kupujemy szampon organiczny, zawierający logo organizacji certyfikującej mamy pewność, że dany wyrób powstał zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu i zrównoważonego rozwoju. Wybierając kosmetyk z certyfikatem wiemy, że podjęliśmy dobrą decyzję. Mamy także świadomość co do jego składu, który zawiera tylko naturalne kompozycje zapachowe.

Często kupując szampony czy inne kosmetyki najczęściej kierujemy się ich ceną, nie spoglądając na skład, który jest kluczowym w kwestii jakości. Tańsze kosmetyki nie dadzą nam takich efektów jak te pochodzące z „wyższej półki”. Warto wydać więcej pieniędzy na produkty organiczne, co do których mamy zaufanie, a o ich pewność potwierdzają certyfikaty BIO lub ECOCERT.

Pełny tekst dostępny na portalu ONET

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.