Jad pszczeli- właściwości i działanie.

Date:

Jad pszczeli (Bee Venom – Apitoxin)

Jad pszczeli – co to jest, jak działa? Poczytajcie ciekawy artykuł Jad pszczeli – właściwości i działanie

“Jad pszczeli to coraz częstszy składnik rozmaitych kosmetyków. Znaleźć go można zwłaszcza w składzie kremów do twarzy i pod oczy, maseczek czy serum. Na jego podstawie przeprowadza się apitoksynoterapię będącą rodzajem apiterapii, tj. leczenia produktami pszczelimi…

Czym jest apitoksyna?

Jad pszczeli to inaczej apitoksyna, czyli wydzielina gruczołów jadowych matki pszczelej lub pszczół robotnic. W jego składzie znajdują się m.in. peptydy, wolne aminokwasy, enzymy, kwasy nukleinowe, aminy (histamina i dopamina). Jednak za najważniejszy składnik uważa się substancję białkową o nazwie melityna. Podczas użądlenia wprowadzane jest do organizmu „ofiary” 50–140 μg jadu.

Na czym polega pozyskiwanie jadu pszczelego?

Pozyskiwanie jadu pszczelego jest procesem bezpiecznym dla pszczół. Owady poddane działaniom mikrowstrząsów elektrycznych pobudzone zostają do produkcji jadu. Substancja spływa po szklanej płycie, po czym jest zbierana, oczyszczana i przechowywana w formie proszku. W trakcie produkcji jadu pszczoły nie tracą żądeł.

Apitoksynoterapia – co to takiego?

Apitoksynoterapia to inaczej terapia jadem pszczelim, która może mieć postać bezpośrednią (ukąszenia pszczół w zewnętrzną powierzchnię biodra lub ramienia) bądź pośrednią (zastosowanie preparatów z jadem pszczelim, np. zastrzyków, maści, emulsji, olejków).

Jad pszczeli – zastosowanie w kosmetyce

Jad pszczeli znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce. Serum z jadem pszczelim dość często spotyka się w połączeniu z miodem manuka i złotem. Opakowanie 30 ml to koszt około 200 zł. Jad pszczeli wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, wygładza skórę, spłyca zmarszczki mimiczne, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Dodatkowo poprawia napięcie skóry, zwiększa jej jędrność i elastyczność. Kolejną propozycją jest krem do twarzy z jadem pszczelim, który zapobiega powstawaniu zmarszczek, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, zmniejsza widoczność blizn. W sprzedaży znajduje się także krem pod oczy, maseczka i balsam z jadem pszczelim” …

Czytaj więcej na: https://bit.ly/2kKqolN

W BeeYes  apitoksyna występuje w kosmetykach BeePure z miodem manuka UMF20+ – do kupienia tutaj:
https://beeyes.pl/producent/bee-pure-nowa-zelandia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.