Wosk pszczeli

Wosk pszczeli (cera alba)

Wosk pszczeli to produkt uboczny, który powstaje podczas wytwarzania miodu. Ma on jednak wiele cennych właściwości. Wosk pszczeli wykorzystywany jest między innymi w kosmetyce ale i nie tylko

Co to jest wosk pszczeli?.

Wosk pszczeli wytwarzany jest przez 14-o dniowe pszczoły robotnice. Zużywają one 4 kg miodu na wytworzenie 1 kg wosku. Wosk w ulu służy do budowy plastrów gniazda (sześciokątnych komórek) do przechowywania miodu i pyłku kwiatowego.

Jak wykorzystać wosk pszczeli?

Oprócz szerszego spektrum zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, wosk jest szczególnie ceniony w przemyśle farmaceutycznym do wyrobu maści, kremów i plastrów.

Wosk pszczeli wykorzystywany jest także do wyrobu świec, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów, z uwagi na subtelny zapach, który wydzielają po zapaleniu, a także naturalność. Świece z wosku pszczelego są jednak droższe od tych zwykłych. Jego zastosowanie w przemyśle jest jednak znacznie szersze. Wosk pszczeli ma również właściwości nabłyszczające, a do tego jest w stu procentach naturalny. Idealnie więc nadaje się do podłóg. Pozostawia na nich piękny zapach,a dodatkowo nabłyszcza.

Naturalny wosk pszczeli jest także dziś powszechnie stosowany w produkcji leków i kosmetyków. 

Wosk pszczeli w kosmetyce

Z powodu właściwości kojących, wygładzających i bakteriobójczych wosk pszczeli jest chętnie używany w przemyśle kosmetycznym. Produkty go zawierające chronią przed utratą wilgoci, przy czym nie zatykają porów. Wykorzystuje się go do produkcji: kremów do twarzy, kremów ochronnych, produktów do depilacji, pomadek, tuszów do rzęs, cieni do powiek, pudrów, kredek, peelingów. Kremy z woskiem pszczelim to kremy nawilżające, które w swoim składzie mają wiele witamin A,E,F a także filtry UV, które odżywiają, regenerują i łagodzą skórę. Toniki na jego bazie zaś silnie nawilżają i poprawiają elastyczność.

Wosk pszczeli kosmetyczny to najwyższej jakości produkt, który pomaga w walce z objawami starzenia, a do tego jest w 100 proc. naturalny i nie uczula.

Zastrzeżenie: Zawarte treści dotyczące składników mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest intencją autora doradzanie w sprawie opieki zdrowotnej. W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.[:]

[:pl]Powiązane produkty: