Propolis

Propolis (Propolis Cera),

Co to jest propolis?

To kit pszczeli, czyli mieszanina wydzielin gruczołów pszczelich z żywicami drzew i krzewów. Pszczoły zbierają balsam chroniący młode pączki drzew przed bakteriami, roztoczami, grzybami i owadami i przetwarzają go w kit pszczeli, który używają do wypełniania wszelkich nieszczelności i otworów w ulu. Cienką warstwą propolisu pokrywają jego wewnętrzne ścianki aby stworzyć barierę chroniącą przed inwazją drobnoustrojów.

Jest to substancja bardzo bogata w biologicznie czynne związki chemiczne, jak flawonoidy, związki fenolowe, kwasy aromatyczne, estry, substancje lipidowo-woskowe, aldehydy, kumarynę, sterole, enzymy kwasy tłuszczowe, a także białka, mikroelementy i witaminy.

Propolis w kosmetyce:

Wymieniając zalety propolisu nie sposób jest pominąć jego zastosowanie w kosmetyce. Propolis zawarty w kosmetykach ma zdolność niszczenia bakterii, grzybów chorobotwórczych, wirusów i pierwotniaków. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i  wygładzającym świetnie sprawdza się  w postaci balsamów, kremów czy masek, spotykany jest również w pastach do zębów. Jeśli chodzi o działanie propolisu na naszą skórę, jest ona nawilżona, odżywiona, wygładzona i pełna blasku.

W naszej ofercie znajdą Państwo bogatą paletę kosmetyków z propolisem , w tym krem propolisowy – krem z zawartością propolisu nawilży, ożywi i wygładzi Twoją skórę, będzie wyglądać na odżywioną i pełną blasku. W naszej ofercie polecamy państwu krem propolisowy do rąk, który świetnie wygładzi i uelastyczni skórę. Ponadto regenerująco-zmiękczający krem propolisowy do stóp.

Jak działa propolis?

Kit pszczeli od wieków wykorzystywany był w medycynie, zarówno jako lek wspomagający, jak i samodzielnie do leczenia chorób ogólnoustrojowych. Dzięki swoim licznym właściwościom farmakologicznym korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jednym z zastosowań jest wykorzystanie tego związku w profilaktyce grypy, przeziębień, ponieważ przyspiesza on nasz powrót do zdrowia i zwiększa odporność organizmu. Warto także nadmienić iż korzystnie wpływa na regulację nadciśnienia tętniczego. Ponadto propolis stosowany jest również w przypadku  leczenia chorób układu, pokarmowego oraz oddechowego. Kit pszczeli działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, wspomaga również gojenie ran i wszelkich uszkodzeń skóry czy błon śluzowych. Można go także stosować w chirurgii, ponieważ pomaga w gojeniu się ran pooperacyjnych.

Jaki propolis kupić?

Na rynku kit pszczeli dostępny jest w postaci proszku oraz grudek. Do celów spożywczych musi być oczyszczony i często rozpuszczany jest w spirytusie, co nie każdemu może odpowiadać. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowany specjalnie oczyszczony,  propolis w kapsułkach gotowy do spożycia. Więcej szczegółów jaki propolis wybrać – aktywność biologiczna propolisu – tutaj.

 Zastrzeżenie: Zawarte treści dotyczące składników mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest intencją autora doradzanie w sprawie opieki zdrowotnej. W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

[:pl]Powiązane produkty: