Mleczko pszczele

[:pl]

Mleczko pszczele (royal jelly).

Mleczko pszczele to płynna wydzielina, wytwarzana przez pszczoły robotnice dla wykarmienia młodych pszczół. Jest to wydzielina gruczołów gardzielowych pszczół robotnic, gdy są karmicielkami. Syntetyzowane jest z pyłku kwiatowego, wody i miodu zmieszanego ze śliną, hormonami i witaminami. Jego konsystencja jest całkowicie jednorodną, klarowną cieczą o delikatnej, jasnożółtej barwie. Zapach natomiast jest miodowo słodki. Służy do karmienia larw pszczół robotnic przez pierwsze trzy dni życia a królowej przez całe życie. Ze względu na bardzo bogaty skład i wyjątkowe właściwości określane jest mianem “eliksiru młodości”. Jest wykorzystywane jako suplement diety w leczeniu wielu schorzeń, jak również w kosmetyce.

Mleczko pszczele w kosmetyce:

Ekstrakt z mleczka pszczelego zalecany jest do kosmetyków stymulujących metabolizm skóry i regenerujących. Działa nawilżająco, wygładzająco i odmładzająco. Dzięki zawartości naturalnych witamin jest doskonałym przeciwutleniaczem. Ze względu na właściwości, wykorzystuje się w kosmetyce szczególnie w kremach do twarzy. Dzięki bardzo wysokiej zawartości witamin stanowi doskonały, naturalny przeciwutleniacz, opóźniający wszelkie procesy starzenia się skóry. Ze względu na swoje szczególne właściwości, stosowane jest także w kosmetykach w naturalny sposób regulujących wydzielanie sebum. Mleczko pszczele jest zatem w pełni ekologicznym i naturalnym produktem, który działa nawilżająco, wygładzająco nie tylko na cerę, ale również na włosy. Kosmetyki z jego zawartością cieszą się coraz większą popularnością.

Dlaczego mleczko pszczele to eliksir młodości?

Królowa matka, karmiona wyłącznie mleczkiem pszczelim żyje do 40 razy dłużej niż reszta pszczół, które żywią się głównie nektarem z kwiatów. Niektóre z matek dożywają nawet pięciu lat, podczas gdy trutnie i robotnice żyją latem od 4 do 6 tygodni, a zimą dożywają 6-ciu miesięcy. Wszystkie pszczoły w ulu karmione są mleczkiem pszczelim tylko w 3 pierwszych dniach swojego życia. W tym czasie masa ich ciała wzrasta 1000-krotnie. Nie ma więc wątpliwości, że mleczko pszczele jest suplementem diety o działaniu bardzo mocno odżywiającym.

Mleczko pszczele jako suplement diety:


Mleczko pszczele zwiększa energię, płodność, apetyt i siłę. Wspomaga regenerację organizmu po przebytych chorobach i operacjach, poprawia przemianę materii i oczyszcza. Jest przydatne w leczeniu anoreksji, ponieważ przywraca łaknienie. Zmniejsza stany depresyjne i poprawia nastrój, równoważy system nerwowy i poprawia kondycję ogólną, likwiduje zmęczenie fizyczne. Działa wzmacniająco na układ krwionośny, wskazane jest więc przy niedokrwistości, nadciśnieniu tętniczym i miażdżycy. Działa wspomagająco w leczeniu osteoporozy, chorobach układu oddechowego, krtani, gardła, skóry, przewodu pokarmowego, układu moczowego .

Zastrzeżenie: Zawarte treści dotyczące składników mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest intencją autora doradzanie w sprawie opieki zdrowotnej. W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.[:]

[:pl]Powiązane produkty: