Masło Shea

Masło Shea (Butyrospermum Parkii).

Masło Shea to pożądany składnik wielu kosmetyków i nie tylko. Nie tylko odżywia skórę ale również sprawia, że szybciej goją się wszelkie rany. Ze względu na swoje właściwości cieszy się dobrymi opiniami klientów. Dlaczego warto stosować Masło Shea? 

Co to jest Masło Shea?

Masło Shea, inaczej zwane masłem karite (z francuskiego “życie”) wytwarza się z rozgniecionych i wygotowanych nasion drzewa masłowego (Masłosz Parka). Roślina naturalnie występuje w Afryce Środkowej. Oczyszczone Masło Shea ma postać kremowej, bezzapachowej masy tłuszczowej. W Afryce wykorzystywane jest jako tłuszcz jadalny, lek oraz do pielęgnacji skóry. Do Europy sprowadzone w XVIII wieku. Obecnie jest powszechnie używane w przemyśle kosmetyczny, ale także i w gastronomii jako naturalny i zdrowy olej do smażenia.

Właściwości Masła Shea

Pielęgnacyjne właściwości Masła Shea wynikają z wysokiej zawartości witamin A, E, F i kwasów tłuszczowych przypominających składem warstwę rogową naskórka. Masło jest bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Nie zapycha porów, a jednocześnie nawilża i odżywia. Masło Shea skutecznie zabezpiecza skórę przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych a dodatkowo łagodzi podrażnienia.

Czyste Masło Shea jest także pożądanym dodatkiem do wielu potraw kulinarnych. 

Masło Shea w kosmetyce:

  • natłuszcza, odżywia i regeneruje skórę,
  • chroni skórę przed przesuszeniem,
  • poprawia elastyczność skóry, zmiękcza i wygładza,
  • pomaga redukować zmarszczki,
  • działa jak naturalny filtr UV i wspiera gojenie lekkich oparzeń słonecznych,
  • posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne – łagodzi stany zapalne i podrażnienia,
  • przyspiesza gojenie ran i oparzeń,
  • używane do masażu rozluźnia mięśnie,
  • wspiera walkę z problemami skórnymi: cellulit, rozstępy, wysypki, wypryski, ukąszenia owadów,
  • regeneruje włosy – jako maska do suchych i zniszczonych włosów.

Masło Shea nierafinowane czy rafinowane

Wybierając kosmetyki z Masłem Shea zdecydowanie lepiej postawić na te w których masło jest nierafinowane – organiczne, ponieważ w procesie rafinacji traci ono większość swoich cennych składników odżywczych i witamin.

Masło Shea na włosy

Masło Shea jest pożądanym kosmetykiem wykorzystywanym na włosy, jako odżywcza maska lub serum. NIe tylko zabezpiecza kosmyki przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, ale także nawilża i odżywia skórę głowy. Regularnie stosowane Masło Shea na włosy sprawia, że będą one nawilżone, wygładzone i dogłębnie odżywione.

Zastrzeżenie: Zawarte treści dotyczące składników mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest intencją autora doradzanie w sprawie opieki zdrowotnej. W razie pytań należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.[:]

[:pl]Powiązane produkty: