Naturalna Medycyna o kosmetykach BeeYes

Date:

BeeYes Naturalna Medycyna

Tak w swoim biuletynie Naturalna Medycyna pisze o kosmetykach BeeYes:

Zachować mimikę i zdrowie
Każdy z nas chce młodo wyglądać. W 2018 roku opublikowano badania według, których ok 600 tysięcy Polaków korzysta z zabiegów botoksu i kwasu hialuronowego, w grupie tej zdecydowaną większośc stanowią kobiety. Co więcej liczba ta stale rośnie. Zabiegi z użyciem botoksu (toksyny botulinowej – jad kiełbasiany) niosą ze sobą wiele skutków ubocznych m. in. zmieniają mimikę twarzy i trzeba je powtarzać co kilka miesięcy, mimo, że gabinety i różne kliniki kuszą nas różnymi promocjami to czy warto ryzykować swoje zdrowie dla kilku zmarszczek? Zwłaszcza, że istnieje ryzyko niewłaściwego wykonania zabiegu co może spowodować trwałe “kalectwo” naszej twarzy co zdarza się nierzadko.
Uzależnienie
Syntetyczne i “chemiczne” zabiegi i kosmetyki powodują, że nasza skóra i psychika uzależnia się od nich. Przyzwyczajamy się do innego wyglądu i brniemy dalej. Tak można to najkrócej ująć. Zabiegi z użyciem botoksu wymagają stosowania co kilka miesięcy. Jeśli ktoś się na nie zdecyduje to musi mieć na uwadze, że trzeba to robić do końca życia. Co jeśli nadejdzie czas kiedy sytuacja finansowa czy zdrowotna spowoduje, że takich zabiegów wykonywać nie będzie można. Jak wtedy będziemy wyglądać?
Naturalna i bezpieczna alternatywa
Naturalna pielęgnacja nie uzależnia naszej skóry. Kiedy pięć lat temu “porzuciłam sztuczne” kremy na rzecz tych naturalnych z czasem, który wymagał ode mnie więcej zaangażowania moja skóra mi podziękowała i teraz tak naprawdę potrzebuje niewiele. Nie dokuczają mi przesuszenia skóry i wysypki. Kondycja skóry się poprawiła. Niestety po skończonej 40 -tce zmarszczki się pojawiły. Nie akceptuję u siebie zmarszczek dlatego wciąż próbuję nowych terapii w walce z upływem czasu.
Czas na nowe
Nadszedł czas na przygodę kosmetyczną z jadem pszczelim, który ma wiele leczniczych właściwości. Stosowany był już w starożytności. Król Franków i cesarz rzymski Karol Wielki był leczony jadem pszczelim z podagry. A car Iwan Groźny leczony był z dolegliwości reumatycznych. Jad pszczeli stosowano w medycynie ludowej na bóle głowy i usuwanie blizn.
Jad pszczeli właściwości zdrowotne
Najistotniejszym składnikiem, który występuje w jadzie jest melityna, której przypisuje się działanie przeciwzapalne, pobudza także produkcję hormonu zwanego kortyzolem, wpływając na metabolizm białek i węglowodanów. Jad pszczeli powoduje także rozszerzenie naczyń włosowatych oraz arterii, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi do chorych organów, zmniejszając tym samym ból. Jeśli chodzi o układ krwiotwórczy, dostając się do niego jad zwiększa ilość hemoglobiny. Jad pszczeli wykazuje działania: bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwkrzepliwe, hipotoniczne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi).
W ostatnich latach jad pszczeli również zaczęto wykorzystywać w przemyśle kosmetycznym w szerszym zakresie.
Apis mellifica, co znaczy wytwarzająca miód
Jad pszczeli to wydzielina osobników żeńskich pszczoły miodnej. Wydzielinę tę nazwano apitoksyną. Produkowany jest przez dwa gruczoły. Większy połączony ze zbiornikiem jadowym produkuje ciecz o odczynie kwaśnym, mniejszy zaś o lekko zasadowym. Gruczoły połączone są aparatem żądłowym, który składa się ze sztyletu i dwóch szczecinek kłujących, na których znajduje się około 8 do 10 ząbków – zadziorów.
Skład jadu
Skład jadu jest złożony. Większość stanowią peptydy (melityna, apamina, peptyd MCDP, tertiapina, sekapina, adolapina, prokamina) i białka o właściwościach enzymatycznych (fosfolipaza A2, hialuronidaza, fosfomonoesteraza, lizo fosfolipaza, α-D-glukozydaza). W jadzie występuje również wiele związków niskocząsteczkowych: feromony, aminy biogenne, cukry, aminokwasy, fosfolipidy, biopierwiastki.
Działanie jadu na skórę
Potocznie jad pszczeli (apitoksynę) nazywa się bezigłowym botoksem. Jad pszczeli syntetyzuje włókna kolagenowe i elastynowe, to dzięki temu skóra jest bardziej napięta. Jad pszczeli przeznaczony jest głównie dla osób z cerą dojrzałą. Jednak mogą go używać również osoby młode, by jak najbardziej opóźnić proces starzenia się skóry. Węglowodany zawarte w jadzie pszczelim wykazują działanie nawilżające. Glukoza zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, fruktoza natomiast odpowiada za nawilżenie skóry. Magnez ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące. Jest pierwiastkiem antyoksydacyjnym, dlatego też opóźnia procesy starzenia. Działa tonizująco na skórę. Wapń odpowiada za utrzymanie zwartości komórek (keratynocytów), za napięcie i nawilżenie skóry. Działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie, szczególnie na cerę suchą. Jad pszczeli ujędrnia skórę dzięki napięciu się włókien kolagenowych i elastynowych. Białko, m.in. melityna, wspomaga czynność fosfolipazy A2, dzięki temu możliwe jest uwolnienie NNKT i niektórych kwasów
Nie tylko przeciwzmarszczkowo
Jad pszczeli stosuje się również do leczenia skóry trądzikowej, łysienia skóry głowy, łuszczycy czy AZS.
Bez cierpienia
Podczas pozyskiwania jadu pszczelego pszczółki nie cierpią.
Na jak długo i techniczne aspekty
Kosmetyki z jadem pszczelim przygotowywane są w postaci kremów czy serum. Ja zaczęłam od wypróbowania serum. Jedna ampułka serum 5 ml wystarcza na kilka użyć ok 1- 2 tygodnie w zależności od tego czy smarujemy tylko wybrane partie twarzy czy również na szyję i dekolt i czy stosujemy raz czy dwa razy dziennie. Serum ma postać płynną zatem wystarczy odrobina naniesiona na opuszek palca, aby go rozprowadzić. Zanim jednak przejdę do tego jak ono działa na mnie, trzeba przedstawić pozostałe składniki zawarte w serum.
Co serum w sobie ma?
Oprócz jadu pszczelego w serum zawarty jest również miód spadziowy, który łagodzi i nawilża skórę. Dzięki białkom, miód ma działanie napinające i spłycające zmarszczki. Najwięcej w miodzie znajduje się witamin z grupy B. Największą wartość mają witaminy B3, B5 i B9 . Witamina B3 odpowiada za ograniczenie wydzielania sebum. Poprawia koloryt skóry i chroni naskórek przed utratą wody. Witamina B5 działa silnie nawilżająco i ochronnie, dlatego też miód często nakłada się na popękane usta. Zapewnia również szybsze gojenie się urazów skóry i wykazuje właściwości przeciwzapalne.
W serum zawarta jest również kofeina – pobudza mikrokrążenie i zmniejsza obrzęki.
oraz betaina – to związek hydrofilowy o działaniu silnie nawilżającym.
Doświadczenia ze stosowania
Po nałożeniu serum na skórę szybko się wchłania. Daje uczucie lekkiego napięcia skóry, ale nie ściągnięcia. Odczuwamy delikatne mrowienie, wynikające z działania kofeiny, która pobudza krążenie krwi. Skóra staje się lekko rozjaśniona i świetlista i bardziej nawilżona, po kilku dniach wygląda na bardziej wypoczętą. Naskórek delikatnie mi się złuszczył dzięki temu zmniejszyły się przebarwienia. Z opinii innych użytkujących nie u każdego następuje takie złuszczenie naskórka, wynika to z kondycji skóry. Po nałożeniu serum na nie miałam podrażnienia czy zaczerwienienia skóry.
A zmarszczki?
Po kilku dniach stosowania serum zmarszczki poprzeczne na czole oraz tzw. “lwia zmarszczka” uległy spłyceniu. Nie jest to spektakularny efekt wyprostowania skóry, ale zmiany są zauważalne. Dlatego nie spocznę tylko na jednej fiolce.
Jak stosować?
Serum możemy stosować zarówno rano jak i wieczorem. Jedynym minusem, o którym trzeba wspomnieć jest trochę kłopotliwe otwieranie fiolki z serum. Pudełko, w którym znajduje się fiolka z serum musi stać pionowo, aby nie wylała się zawartość po otwarciu. Fiolka ma gumowy kapturek, ale niestety nie zabezpiecza on szczelnie fiolki. Dlatego trzeba ostrożnie otwierać.
Przeciwwskazania
Uczulenie na jad pszczeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.